Pilot bloga

Blog, z reguły, ma być odskocznią od realu, jakby po drugiej stronie lustra życie wyglądało inaczej. A przecież to ci sami ludzie, których spotyka się na co dzień. Z takimi samymi zaletami i wadami, wyobrażeniami i oczekiwaniami. Pewni siebie, albo zakompleksieni. Przyjacielsko, bądź wrogo nastawieni do świata. Może bardziej otwarci, bo wydają się sobie być anonimowi. Na blogosferze nikt nie widzi wyrazu twarzy, spojrzenia, a więc nie wie co naprawdę dzieje się w duszy blogera. Nie ma pewności, czy słowa jego są samą prawdą, i tylko prawdą, czy zafałszowanym obrazem rzeczywistości, którą daje się oswoić jedynie kłamstwem.

Nie jestem oryginalna, ten kawałek internetowej przestrzeni traktuję jako pewnego rodzaj azyl. Tu mogę pozwolić sobie na więcej szczerości, bo nie oszukujmy się, życie w realu wymusza na nas konformizm. Musimy wyrażać zgodę, dostosowywać się, i podporządkowywać… wbrew własnej woli. Odgrywać różne role.

Zawsze istnieje ryzyko, że któryś z czytelników rozpozna w nas osobę znaną sobie z realu. Trudno, to nie jest koniec świata. najwyżej dowie się o nas czegoś,  czego nie chciałby wiedzieć.

Matylda

 

 

2 uwagi do wpisu “Pilot bloga

  1. a507216843

    Mam Cię! Byłam przekonana że zrezygnowałaś, bo ostatnio nie mogłam Cię znaleźć. Niestety, za nic w świecie nie mogę dodać do ulubionych blogów z innej platformy. Próbowałam. Blogerzy bywają różni i rożne bywają motywacje prowadzenia bloga. Czasem ktoś zaczyna sensownie a kończy jako celebryta i zbyt skupia się na sobie, dbając by starannie zbudowanego wizerunku nie zniszczyć w oczach Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. Ja – jak w życiu – walę co myślę, nie zważając na to, jak będę odbierana i ile osób poczuje się urażonych, ilu się ze mną zgodzi, ilu nie.

  2. Tak, było trochę zawirowania, acz to miejsce też ma swoje minusy, ale póki co nigdzie się nie wybieram.
    Kluby wzajemnej adoracji to ta strona blogosfery, za którą nie przepadam, bo podobnie, jak Ty lubię mówić/pisać co myślę. 😉

Podziel się myślami

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s